Бондарчук Марія Костянтинівна –
доктор економічних наук, професор, академік Національної Академії наук вищої
освіти України і Академії економічних наук стверджує, що довготривала співпраця
кафедри фінансів Львівської політехніки з банківськими установами дає позитивні
результати у підготовці кваліфікованих спеціалістів для розвитку банківської
системи України.
Впродовж 25 років кафедра фінансів готує найкваліфікованіших спеціалістів для банківської сфери.
Яким чином студентство у майбутньому досягає високих результатів у своїй професійній діяльності?
По-перше, це рівень знань, які дають викладачі кафедри фінансів. Багато з них охоче діляться своїми знаннями на парах із студентами. Це дійсно цікаво, а тому процес навчання проходить максимально швидко й ефективно.
По-друге, це позитивне ставлення до студентів. Викладачі кафедри фінансів Львівської політехніки не перешкоджають прагненням молодих людей реалізовувати свої стратегічні плани, які не пов’язані із навчанням.
По-третє, безліч конференцій, олімпіад, конкурсів. Студенти кафедри неодноразово ставали переможцями Всеукраїнських студентських олімпіад і Всеукраїнських та міжнародних конкурсів зі спеціальності «Банківська справа».
По-четверте, це міжнародні наукові програми. Львівська політехніка володіє широким спектром наукових зв’язків з університетами Польщі, Німеччини, Франції, Латвії, Естонії. Завдяки цій співпраці українські студенти мають змогу водночас здобувати два дипломи, а це просто надзвичайна перевага університету в конкурентній сфері освіти.
По-п’яте, це студентське середовище Львівської політехніки. У такому середовищі виховують лідерів.
Як викладачі забезпечують інтеграцію навчальних програм з вимогами формування спеціалістів для банківської сфери?
- Здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників банківських установ.
- Опубліковують навчальні посібники, наукові праці (так, вперше в Україні на англійській мові опубліковано навчальний посібник BANKING SYSTEM. Bondarchuk Mariia, Alieksieiev Ihor, Kloba Lev.).
- Запрошують провідних спеціалістів комерційних банків і НБУ для участі у науково-практичних конференціях, методичних семінарах, круглих столах.
- Спільно з провідними спеціалістами банку забезпечують навчальний процес (проведення лекцій, керівництво практикою та робота у комісіях з атестації здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів та інше.
- Разом з представниками комерційних банків аналізують становлення випускників – як молодих спеціалістів, надають методичну допомогу.
- Викладачі постійно проходять підвищення кваліфікації і стажування у Національному банку України, комерційних банках тощо.
Як фахівці банківської системи сприяють розвитку банківництва на кафедрі фінансів?
- За необхідності, проводять презентації, лекції, сприяють та приймають участь в проведенні науково-практичних семінарів, конференцій, круглих столів з актуальних проблем для науково-педагогічних працівників, студентів Університету.
- Аналізують якість підготовки спеціалістів і направляють свої пропозиції щодо покращення підготовки фахівців.
- При необхідності, здійснюють відбір студентів для подальшого працевлаштування.
- Здійснюють інформування (безпосередньо в навчальному закладі) та розповсюдження інформаційних матеріалів щодо наявності вакансій та багато іншого.
Отже, грунтовні знання науково-педагогічних працівників кафедри фінансів і практичний досвід спеціалістів банківської системи забезпечують високий рівень підготовки фахівців та стабільність банківської системи в цілому.
Альянс кафедри фінансів і інститутів банківської системи дозволяє об’єднати ресурси банку та закладів вищої освіти задля реалізації суспільно значущих проектів у масштабах всієї країни чи окремих територій.