Як успішно вчитися?

Цілісіньке життя люди вчаться чомусь новому, навіть не помічаючи цього, адже кожна подія в нашому житті вчить нас, дає нам можливість здобути певні навички.

Пригадайте собі, скільком речам ви обіцяли навчитися? Скільки давали собі обіцянок, що з завтрашнього дня почнете , але завжди наступав якийсь переломний момент і ви відмовлялися доводити цю справу до кінця. Хочу поділитись з вами кількома правилами, дотримуючись яких, ви неодмінно зможете досягти успіху, Все що від вас потрібно – віра і наполегливість.

Часто, коли ми говоримо про студента, який вміє вчитися, то виникає образ ботана, який читає товстезні книжки чи пише величезні конспекти. Геть дурні стереотипи,  бо уміння вчитися — це не просто вміння читати або багато писати.  Уміння вчитися — це вміння розвивати свої здібності, уміння шукати способи дії в нових ситуаціях. Не відволікайтеся на зайві речі, бо так ви не почнете вчитися, а тільки витратите багато часу. Напишіть на листочку список завдань, які потрібно виконати і розділіть їх по важливості і терміновості. Дійте! Вчіть те, що вам цікаво і буде корисним, не потрібно забивати голову зайвим сміттям! Вмійте виділяти найголовніше, навчіться викручуватись з ситуації і користуватися здобутими знаннями. Отриману інформацію обговорюйте у колі друзів, діліться новими думками з іншими, лише тоді ваше навчання стане, справді, цікавим.

Основні правила успішного навчання студента:

  • Наполегливість: на жаль в університеті Ви нікому не потрібні. Тому Вам самим доведеться бігати за викладачем, умовляти його перевірити Вашу роботу (якщо Ви невчасно здали), або домовлятися про консультації. Не варто здаватися, потрібно бути наполегливим, але ненав’язливим, періодично про себе нагадувати.
  • Анти-ледачість: більшість молодих людей приїжджаючи у велике місто забувають чого приїхали, радіють довгоочікуваній свободі, і починають лінуватися. Шановні студенти! Це неправильна тактика! Так, за Ваші пропуски Вас ніхто не буде лаяти чи карати. Проте перед сесією Ви раптом побачите себе у списках на відрахування. Головне правило боротьби з лінню – “Ніколи не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні”!
  • Уважність: Ви повинні добре ладити з одногрупниками, уважно вивчати своїх викладачів, знайомитись зі студентами старших курсів. Усі вони знають важливу і необхідну для Вас інформацію! Тут доречна фраза: “Хто володіє інформацією – той володіє світом”.
  • Допитливість: цікавтесь предметом, задавайте питання на парах, питайте про додаткову літературу, отримуєте “плюсики”. Усім викладачам приємно, коли студент цікавиться його предметом. Швидше за все, викладач відзначить Вас та заохотить.
  • Самостійність: У школі за Вами бігав класний керівник, умовляв вчитися, просив вчителів, для того щоб вони поставили Вам хорошу оцінку. В університеті, на жаль, такого немає. Хочете вчитися – вчіться, хочете дізнаватися додаткову інформацію – ідіть і шукайте. Вам доведеться навчитися самому організовувати свій час. Розподіляти сили і вчитися розставляти пріоритети.
  • Стресостійкість: Університет – це перевірка на міцність, «школа виживання». Якщо Ви хочете чогось навчитись не реагуйте гостро на проблеми, що виникають, будьте завжди на позитиві!

Мабуть, усім студентам добре відома фраза: «Спочатку ти «працюєш» на залікову, потім залікова «працює» на тебе». Це напевно золоте правило усіх студентів.

У першій половині навчання потрібно плідно попрацювати, проявити себе якнайкраще, для того, щоб далі навчання здавалося не таким складним. Після третього курсу залікова і справді «працює» на тебе, проте не думайте, що вона сама все зробить за Вас! Звісно, потрібно і далі готувались, але якщо викладач вагається з приводу оцінки за відповідь на іспиті, він дивиться на попередні досягнення студента. Якщо там лише хороші бали, викладач поставить вищу оцінку, якщо оцінки змушують бажати кращого, слід очікувати і гіршого результату.

Навчання в університеті дає можливість поглиблювати свої знання, безперервно вчитись та інтелектуально вдосконалюватись. На кафедрі усі викладачі займаються науковою діяльністю та активно до цього долучають студентів. Що ж таке наукова діяльність для студента? Це участь в олімпіадах, написання тез, виступи на конференціях.

Що ж таке теза? Теза – дуже чітко і коротко сформульовані основні положення наукової роботи, доповіді, повідомлення, статті. Зазвичай їх публікують у спеціальних збірниках для конференцій. Невеликий обсяг – це те, чим тези відрізняються від інших видів наукових робіт. Ви можете обрати цікаву для Вас тему та провести невеличке дослідження. У цьому Вам допоможуть викладачі кафедри, які направлять у правильний напрямок, вкажуть що потрібно змінити, чого бракує. Будь яка наукова діяльність заохочується та оцінюється!

Розвивайте і вдосконалюйте своє вміння вчитися, адже студентське життя така чудова пора у нашому житті і не варто витрачати її дарма.

Баранецька Марта, ФБм-12